Запобігання та протидія домашньому насильству та гендерній дискримінації

Проблема домашнього насильства є дуже серйозною. Навіть офіційні цифри говорять, що в минулому році було близько 150 тисяч звернень до органів Національної поліції України з цього привроду. Але, за оцінками  громадської організації «Ла Страда Україна» звертається не більше 10% постраждалих, за їхніми підрахунками, кожну хвилину три жінки страждають від насильства.

У відношені дітей цифри також не втішні: в Україні близько 3 млн дітей щороку стають свідками та жертвами домашнього насильства. Але точну кількість жертв насильства підрахувати практично неможливо, оскільки далеко не всі звертаються за допомогою.

З метою запобігання та протидії домашньому насильству та гендерній дискримінації, консультування мешканців Запорізької області  з зазначених питань 20 квітня поточного року у Комунальній установі «Запорізький обласний контактний центр» Запорізької обласної ради було проведено тематичну телефонну «гарячу» лінію.

Команда фахівців, що відповідали на питання запоріжців, була досить потужною та складалася з директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павла Наливайка, директора Другого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергія Вітько, заступника директора-начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи  Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлани Репіної, інспектора зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Ірини Кириченко, інспектора відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Микити Гаврилова та адвоката, яка надає безоплатну вторинну правову допомогу Ірини Лічман.

Телефонні звернення надійшли  як з Запоріжжя і міст районного значення Мелітополь, Бердянськ, Пологи, так й з віддалених районів області – Більмацького, Чернігівського, Розівського.

Зокрема питання, які  були порушені під час «гарячої» лінії стосувалися наступних моментів: як довести факт сімейного насильства (економічного та психологічного), куди звертатися, якщо у родині відбувається насильство, яка відповідальність передбачена за домашнє насильств; розлучення, нарахування аліментів, розподіл майна, опіка над дитиною тощо.

Кожен, хто телефонував сьогодні на пряму лінію Контактного центру аби одержати консультацію фахівців безоплатної правової допомоги, представників Управління патрульної поліції та центру соціальних послуг, отримали роз’яснення щодо шляхів вирішення  своїх питань та інформацію куди у подальшому звертатися за допомогою.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 8-й поверх, тел. (061) 224-44-50, офіційний сайт: zaporizhya.legalaid.gov.ua, ел.адреса:  office.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Перший запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 2-й поверх, тел. (061) 764-60-77, ел.адреса:   zaporizhya1.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Другий запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, майдан Профспілок, буд. 5, тел. (061) 239-07-07, ел.адреса:  zaporizhya2.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, буд. 99, тел. (096) 523-98-55, ел.адреса: melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua

Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  – м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, буд. 8,  1-й поверх (будівля санепідемстанції),  тел. (06153) 4-89-42, ел.адреса: berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua