Стягнення заборгованості з заробітної плати та аліментів.

На жаль, в Україні є такі ганебні явища, як системна заборгованість представників бізнесу, господарського сектору перед своїми працівниками, та ухилення батьків від виплати аліментних платежів своїм дітям.

 Заробітна плата є одним із видів доходів особи, яка працює. Право на гідну оплату праці гарантовано Конституцією України. У 2018 році органами державної виконавчої служби Запорізької області було стягнуто 24 081 707 грн. заборгованості із заробітної плати, однак триває робота по стягненню ще 30 793 141 грн. заборгованості.

У відношенні стягнення заборгованості з аліментів робота також триває. Зокрема, аліментні платежі є єдиним законним джерелом доходу осіб, на користь яких вони сплачуються. У випадку сплати аліментів на утримання неповнолітніх, аліменти є їх власністю, як передбачено Сімейним кодексом України. У цьому році на користь 33 164 дітлахів було стягнуто 61 680 373 грн.

Міністерство юстиції визначило теми стягнення заборгованостей із виплати заробітної плати та аліментів як пріоритетні в органах юстиції та виконавчої служби. Такі ганебні явища повинні бути залишені у минулому назавжди.

З метою консультування мешканців Запорізької області з зазначених питань 24 квітня поточного року було проведено тематичну «гарячу» лінію.

Команда фахівців, що відповідали на питання запоріжців складалася з першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Олексія Долгополова, заступника начальника головного територіального управління юстиції у Запорізькій області з питань державної реєстрації – начальника Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Сергія Нікітенка, начальника відділу з питань нотаріату Наталії Лєміш,  заступника начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Інни Панчук.

Телефонні звернення надійшли як з Запоріжжя, так і з міст обласного  значення Мелітополь, Бердянськ, Енергодар.

Так, громадяни, які зателефонували отримали відповіді з питань виконання рішень про стягнення заробітної плати, стягнення аліментів, а також по інших рішеннях зобов’язального характеру. Крім того державним виконавцям міст Мелітополь, Бердянськ, Енергодар було висловлено подяку за їх сумлінну працю, завдяки якій були фактично виконані рішення судів на користь стягувачів.