ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ МОВЛЕННЯ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ І ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ

Перехід ефірного телевізійного мовлення від аналогового до цифрового стандарту, що відбудеться вже за тиждень, наразі є актуальним питанням, що турбує жителів області. У зв’язку з цим в обласному контактному центрі відбулася пряма «гаряча лінія» з питань, що пов’язані з переходом на цифрове телевізійне мовлення. На запитання громадян відповідав представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Запорізькій області Володимир Кучугурний.

За відведений час на «гарячу лінію» надійшло 24 дзвінки від жителів міст Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Токмака та Запорізького, Розівського, Токмацького, Мелітопольського та Чернігівського районів.

Більшість звернень надходили від пенсіонерів та соціально незахищених верств населення і стосувалися матеріальної допомоги, наявності пільг при покупці тюнера, який підтримає стандарт DVB-T2 разом з телевізором. Жителі стурбовані, адже напередодні відключення аналогового мовлення приватні компанії завищують ціни на тюнери, не у всіх закладах продажу вони є у наявності, а місцеві компанії пропонують підключення на платній основі.

Володимир Кучугурний пояснив, що в цьому році урядом не передбачена матеріальна допомога на безкоштовне придбання цифрових тюнерів, приставок та set-top-boxів. Наразі Запорізька облдержадміністрація шукає можливості фінансової допомоги від місцевих програм, веде переговори з благодійними та міжнародними організаціями задля того, щоб поступово закуповувати тюнери для цифрового мовлення. Фахівці також розробляють механізми, які полегшили би процес переходу від аналогового мовлення на цифрове.

Крім цього, велика частина звернень надійшла  з Чернігівського та Токмацького районів. Заявники повідомили, що попри наявність цифрових тюнерів сигнал не доходить або ж є поганої якості.

– Така проблема пов’язана не з якістю цифрового мовлення, а з рельєфом місцевості. Ті мешканці, у яких відсутній сигнал або він переривається, мають розміщувати антени якомога вище та направляти їх у бік вишки, – пояснив Володимир Кучугурний.

Довідково. З вересня по всій території України відбудеться перехід ефірного телевізійного мовлення від аналогового до цифрового стандарту. До кінця 2018 року споживачі ще можуть користуватися аналоговим мовленням, проте у більшості районів будуть доступними лише три канали: «Перший Суспільний», «Зет» та «ТВ5-Спорт», а також місцеві телеканали. Цифрове мовлення дасть можливість безкоштовного перегляду 32-х загальнонаціональних та місцевих телеканалів у покращеній якості. Для приймання цифрового телевізійного сигналу необхідно використовувати тюнер/приставку/set-top-box, який підтримає стандарт DVB-T2 разом з телевізором, або телевізійний приймач із вбудованим тюнером стандарту DVB-T2. Для прийому цифрового телевізійного сигналу не потрібна спеціальна антена, оскільки наразі цифровий телевізійний сигнал поширюється в діапазоні дециметрових хвиль. Слід мати на увазі, що один  тюнер підходить лише для одного телевізора, тобто, якщо в квартирі є кілька телевізорів, то стільки ж потрібно і тюнерів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю