Проект «Влада на зв’язку з громадськістю» продовжує допомагати мешканцям області

 У зв’язку із появою новацій у сфері пенсійного забезпечення громадяни все більше актуалізують дане питання на обласній «гарячій» лінії. Відповіддю на це стала чергова пряма телефонна лінія, яка вже традиційно відбулась на базі КУ «Запорізький обласний контактний центр» Запорізької обласної ради 26 лютого 2019 року. Протягом години з мешканцями Запорізької області спілкувалась заступник начальника Головного управління Пенсійного Фонду України у Запорізькій області Вікторія Терещенко.

Під час проведення прямої лінії особливо активними були мешканці Більмацького, Пологівського, Кам’янсько-Дніпровського та Оріхівського районів, які звернулись за допомогою та роз’ясненнями щодо законодавчих ініціатив.

Основним питанням, яке порушували майже всі заявники було  осучаснення пенсій з березня 2019 року. У ході проведення тематичної лінії Вікторія Миколаївна надала вичерпні роз’яснення та пояснила, що процедура осучаснення пенсій надалі буде проходити автоматично кожного 1 березня, починаючи з цього року.

До того ж, вона наголосила, що Уряд розробляє законопроект щодо підвищення розміру пенсій тим категоріям громадян, які мають значний трудовий стаж, але отримували невелику за розміром заробітну плату. Наразі відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсій за віком безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, страхового стажу.

Другим за актуальністю було питання мінімального страхового стажу, який потрібен для виходу на пенсію та отримання надбавок за понаднормовий стаж.

Разом з тим, починаючи з 1 січня 2019 року для не працюючих осіб, яким понад 65 років та які мають стаж роботи від 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків) розмір мінімальної пенсії встановлено 1669,20 грн. Розмір підвищення обумовлений тим, що мінімальний розмір пенсії для даної категорії пенсіонерів не може бути нижчим ніж 40% від мінімальної заробітної плати (4173 грн. починаючи з 1 січня 2019 року). На підставі даної законодавчої норми органами Пенсійного фонду в області проведено відповідні перерахунки.

Заступник начальника Фонду в області пояснила, що тим особам, які мають страховий стаж понад 30 років (для жінок) та понад 35 років (для чоловіків) за кожен повний рік понаднормового стажу пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, яку вони одержують, але не більш, ніж на 1% від мінімального розміру пенсії.

В ході прямої телефонної лінії кожен заявник зміг отримати детальні роз’яснення з питань, що їх турбують. На окремі звернення, які потребують додаткового індивідуального опрацювання, будуть надані письмові відповіді.

До відома громадян

Звернутись із запитаннями щодо пенсійного забезпечення усі охочі мають можливість за телефоном контакт-центру Пенсійного фонду 0-800-503-753, або за телефоном «гарячих» ліній районних та місцевих відділів обслуговування громадян. Їх переглянути можна за посиланням

Звернутись із запитаннями та повідомити про існуючі проблеми усі охочі мають можливість за номером телефону:

0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з  8.00 до 17.00.

Графіки проведення прямих телефонних ліній у рамках проекту «Влада на зв’язку з громадськістю»  можна переглянути  на  сайтах  обласного контактного центру , облдержадміністрації та обласної ради