У розв’язанні житлових та земельних проблем жителям регіону допомагають фахівці системи безоплатної правової допомоги

У Запорізькому обласному контактному центрі відбулася  пряма  телефонна лінія на тему: «Житлове та земельне право». На запитання громадян відповідав фахівець Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат Олексій Інашвілі. 

Жителі регіону цікавилися порядком легалізації самочинного будівництва, проблемами визначення права власності на самочинно збудовані об’єкти, правом на земельну ділянку у разі набуття права власності на житловий будинок, питанням щодо звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення самочинного будівництва тощо.

Так, пенсіонерка з Чернігівського району за шість місяців після смерті батька не встигла оформити у спадщину пай землі.  Наразі спадщина відійшла її сестрі та жінка бажає оформити частину земельної ділянки на себе.

Жителька Комунарського району м. Запоріжжя отримала у спадщину квартиру батьків, яка знаходиться у руйнівному стані, тому вона цікавилася, чи має вона право отримати соціальне житло.

Пенсіонер з села Преображенка Оріхівського району у 2007 році оформив на себе земельну ділянку для ведення особистого господарства. А в 2013 році він побудував на земельній ділянці будинок та досі не може його оформити у власність.

Усі додзвонювачі на пряму лінію  одержали консультацію фахівця,  роз’яснення щодо шляхів вирішення  своїх питань та інформацію, куди в подальшому звертатися за безоплатною правовою допомогою та отримати безкоштовні послуги адвоката.

 

Довідково

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства можна звертатися до установ системи безоплатної правової допомоги за адресами:

  • Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 8-й поверх, тел. (061) 224-44-50, офіційний сайт:zaporizhya.legalaid.gov.ua, ел.адреса:office.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Перший Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 2-й поверх, тел. (061) 764-60-77, ел.адреса:zaporizhya1.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Другий Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, майдан Профспілок, буд. 5, тел. (061) 239-07-07, ел.адреса:zaporizhya2.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, буд. 99, тел. (096) 523-98-55, ел.адреса:  melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  – м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, буд. 8,  1-й поверх (будівля санепідемстанції),  тел. (06153) 4-89-42, ел.адреса:berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua.

За інформацією  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю