Мешканці Запорізької області отримали правові консультації з приводу захисту своїх прав

Чергова пряма телефонна лінія, яка відбулась на базі КУ «Запорізький обласний контактний центр» ЗОР 20 серпня 2019 року, була присвячена питанням забезпечення прав та свобод військовослужбовців. Мешканці регіону мали можливість отримати роз’яснення з питань реалізації права учасників АТО на землю та житло, пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, забезпечення учасників бойових дій ліками та лікарськими засобами, дій позичальника мобілізованого та учасника АТО, який має зобов’язання по кредиту, дій незаконно звільнених учасників АТО, прав військовослужбовців на знижку на оплату послуг ЖКГ, прав військовослужбовців на знижку та безоплатне медичне забезпечення тощо. В ході прямої телефонної лінії правові консультації мешканцям області надавали директор Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бородіна Ольга Йосипівна та адвокат Інашвілі Олексій Олександрович.

Протягом проведення телефонної лінії за правовою консультацією звернулись мешканці м.Запоріжжя, Більмацького, Василівського, Гуляйпільського, Запорізького, Кам’янського-Дніпровського та Новомиколаївського районів. Всього від мешканців області надійшло 12 дзвінків.

В основному, порушені питання стосувались процедури отримання земельної ділянки учасникам АТО. Так, з даних питань звернулись заявники з м.Запоріжжя, Василівського, Гуляйпільського та Новомиколаївського районів.

Учасник АТО, який проживає в Гуляйпільському районі, поцікавився, чи має його донька право на пільги при навчанні у вищому навчальному закладі, як дитина військовослужбовця.

Ветеран АТО з Василівського району порушив питання пенсійного забезпечення військовослужбовців згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Окрім питань тематичного спрямування, додзвонювачі задавали й інші питання правового характеру. Так, заявниця, яка проживає в Комунарському районі м.Запоріжжя, цікавилась процедурою оскарження судового рішення стосовно відмови у приватизації житла.

В ході прямої телефонної лінії всі заявники отримали вичерпні правові консультації з порушених питань та фахові поради стосовно подальших дій для вирішення проблемний ситуацій.

Довідково

Поставити запитання та повідомити про проблеми всі охочі можуть за єдиним номером телефону: 0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00. Графіки проведення прямих телефонних ліній у рамках проєкту «Влада на зв’язку з громадськістю» можна переглянути на сайтах обласного контактного центруоблдержадміністраціїобласної ради.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства можна звертатися до установ системи безоплатної правової допомоги за адресами:

  • Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 8-й поверх, тел. (061) 224-44-50, офіційний сайт:zaporizhya.legalaid.gov.ua, ел.адреса:office.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Перший Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 2-й поверх, тел. (061) 764-60-77, ел.адреса:zaporizhya1.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Другий Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, майдан Профспілок, буд. 5, тел. (061) 239-07-07, ел.адреса:zaporizhya2.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, буд. 99, тел. (096) 523-98-55, ел.адреса:  melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua;
  • Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  – м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, буд. 8,  1-й поверх (будівля санепідемстанції),  тел. (06153) 4-89-42, ел.адреса:berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua.