Прямі телефонні лінії продовжують допомагати у вирішенні проблемних питань

На базі КУ «Запорізькій обласний контактний центр» ЗОР відбулась чергова лінія з керівництвом Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області. Протягом години на запитання заявників відповідали:

        • начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Васильцов Сергій Анатолійович,
        • заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – Проценко Антон Юрійович;
        • заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – Нікітенко Сергій Володимирович;
        • начальник Управління з питань нотаріату – Пенязев Олександр Вікторович.

Під час телефонної лінії надійшло 19 дзвінків. Найбільш активними були мешканці обласного центру. Дзвінки надходили також з міста Енергодар, К‑Дніпровського, Оріхівського, Михайлівського, Токмацького та Якимівського районів.

Заявники озвучували питання різноманітного характеру. Так, наприклад, мешканка міста Енергодар поцікавилась питанням переоформлення договору оренди земельної ділянки.

Заявник з Дніпровського району порушив питання процедури створення громадської організації, на що отримав вичерпну відповідь про черговість дій для вирішення даного питання.

Значна кількість питань стосувалась оформлення довіреності на розпорядження майном, стягнення аліментів на утримання дітей, діяльності нотаріальних контор, відновлення втрачених документів та порядку процедури оформлення документів для виїзду закордон.

На жаль, в Україні є такі ганебні явища, як системна заборгованість представників бізнесу, господарського сектору перед своїми працівниками, та ухилення батьків від виплати аліментних платежів своїм дітям. У відношенні стягнення заборгованості з аліментів робота триває. Зокрема, аліментні платежі є єдиним законним джерелом доходу осіб, на користь яких вони сплачуються. У випадку сплати аліментів на утримання неповнолітніх, аліменти є їх власністю, як передбачено Сімейним кодексом України. У цьому році на користь 23395 дітлахів було стягнуто 160 351 630 грн. Міністерство юстиції визначило теми стягнення заборгованостей із виплати заробітної плати та аліментів як пріоритетні в органах юстиції та виконавчої служби. Такі ганебні явища повинні бути залишені у минулому назавжди.

На всі питання заявники змогли отримати вичерпні консультації щодо шляхів вирішення порушених питань. За окремими зверненнями буде вжито додаткових заходів реагування після детального вивчення всіх викладених фактів.

Стаття підготовлена спільно з ГУ юстиції у Запорізькій області

До відома громадян:

Поставити запитання та повідомити про проблеми усі охочі мають можливість за номером телефону:

0-800-503-508, з понеділка по п’ятницю з  8.00 до 17.00. 

Графіки проведення прямих телефонних ліній у рамках проекту «Влада на зв’язку з громадськістю»  можна переглянути  на  сайтах 
обласного контактного центруоблдержадміністраціїобласної ради.