Про земельні питання на прямому зв’язку з мешканцями області

19 липня 2021 на базі обласного контактного центру в рамках Меморандуму про співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях відбулась чергова пряма телефонна лінія, під якої на дзвінки громадян відповідала директор Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Бородіна та адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги Олексій  Інашвілі.

Тематика лінії була присвячена питанням земельного права, заявники мали можливість проконсультуватись з наступних питань:

  • порядок легалізації самочинного будівництва;
  • проблеми визначення права власності на самочинно збудовані об’єкти
  • право на земельну ділянку у разі набуття права власності на житловий будинок
  • звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення самочинного будівництва тощо.

Окрім цього, заявники порушували і низку інших питань.

Зокрема, мешканець м.Запоріжжя, особа, постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, звернувся за роз’яснення щодо того, чи має право його дитина на пільги при навчанні у вищому навчальному закладі.

Порушувались і питання житлового господарства. Наприклад, мешканка Пологівського району звернулась з приводу правомірності вимагання перенесення лічильників водопостачання за межі домоволодіння. А заявниця із Мелітопольського району попрохала надати адвоката для вирішення питання щодо газифікації її квартири.

На всі запитання додзвонювачі отримали фахові роз’яснення щодо захисту своїх законних прав та свобод.