Очільник ОВА тримає на контролі проблемні питання громадян

Під час “гарячої лінії” за графіком на запитання громадян відповів керівник ЗОВА Юрій Малашко. За годину надійшло 14 дзвінків від жителів області. Питання здебільшого стосувалися умов проживання внутрішньо переміщених осіб, відновлення пошкодженого внаслідок обстрілів житла та майна.

На “гарячу лінію” звернулося кілька осіб щодо отримання допомоги та надання компенсації за знищене майно. Магазин заявниці постраждав внаслідок одного з обстрілів. Наразі такі об’єкти не підпадають під дію жодної з державних програм, але необхідно обов’язково фіксувати руйнування та пошкодження. Механізм компенсації населенню невпинно розширюється, тому у майбутньому таким категоріям постраждалих також буде відшкодовано всі збитки. Інше звернення стосувалося багатоквартирного будинку, пошкодженого внаслідок ракетного удару по Запоріжжю. Так, мешканець будинку поскаржився на бездіяльність керуючої компанії, яка не провела жодних відновлювальних робіт. Як зазначив Юрій Малашко, в таких випадках мешканці будинку мають подати колективну скаргу на компанію до міської ради, щоб відповідні органи тримали питання на контролі та вимагали виконання взятих компанією зобов’язань. Профільному департаменту надано доручення тримати ситуацію на контролі та інформувати голову ОВА про кроки міської влади.

Також на “гарячу лінію звернулася жінка”, батьки якої перебувають та працюють на тимчасово окупованій території. Жінка повідомила, що працівники не отримують заробітну плату. Оскільки зазначений заклад перебуває у підпорядкуванні Міністерства довкілля, Юрій Малашко порекомендував звернутися до розпорядника установи, який повноважний надати необхідні роз’яснення.

Актуальним залишається питання підтоплених територій внаслідок весняного водопілля. Несприятливі погодні умови перешкоджають налагодженню ситуації, а окупація Каховської ГЕС не дає можливості оперативно скинути необхідний обсяг води. Як зазначив начальник ОВА, наразі ситуація повністю залежить від погодних умов, якщо зливи припиняться, рівень води поступово знизиться до оптимальних рівнів.

За інформацією Запорізької обласної державної адміністрації