Обласна влада не залишає людей наодинці з бідою: як допомагають переселенцям та постраждалим внаслідок війни

Про компенсації за зруйноване майно, медичну допомогу та виплати внутрішньо переміщеним особам запитували мешканці Запоріжжя керівницю апарату Запорізької облдержадміністрації Зінаїду Бойко під час «гарячої лінії».

Мешканці одного з сіл Запорізького району звернулись за допомогою в отриманні компенсації за зруйноване внаслідок ворожого обстрілу житло. Втім отримати кошти люди не можуть, адже проживали у службових помешканнях і побоюються залишитися в поважному віці без власного даху над головою. Громадяни попросили пояснити як їм діяти у цій ситуації.

Керівниця апарату запевнила, що людей не залишать з бідою сам-на-сам:

  • Зараз ваше питання вивчається фахівцями, які обов’язково знайдуть механізм отримання компенсацій за зруйноване житло, – підкреслила Зінаїда Бойко.

На «гарячу лінію» зателефонував Олексій, що мешкає у запорізькому гуртожитку для переселенців. Чоловік важко хворий і самотужки не в змозі вирішити проблеми із здоров’ям. Після з’ясування, в якій медичній установі чоловіку можуть надати кваліфіковану допомогу – заявнику повідомлять про це профільні спеціалісти – зазначила Зінаїда Бойко.

До керівниці апарату звернувся і Сергій, керівник приватної компанії, що спеціалізується на ремонті ліній зв’язку. Цікавився бронюванням працівників. Згідно з постановою Кабміну, підприємство не підпадає під перелік організацій, що мають право на бронювання, але працівники займаються важливою роботою, відновлюючи кабелі зв’язку після обстрілів у прифронтових населених пунктах.

Зінаїда Бойко повідомила, що готуються зміни до постанови Кабінету Міністрів, яка регламентує бронювання, та надала роз’яснення щодо документів, необхідних для розв’язання питання.

На «гарячу лінію» зателефонувала і мешканка Широківської громади. Її будинок постраждав від буревію і ремонту потребує покрівля. Керівниця апарату звернулася до керівника громади та благодійної організації, представники якої надають допомогу постраждалим.

Мешканка Запоріжжя Любов поскаржилася на дії адміністрації одного з навчальних закладів Заводського району міста. В закладі не забезпечують безперервність онлайн-уроків під час повітряних тривог. Зінаїда Бойко зазначила, що дане питання розгляне профільний департамент.

Наступне звернення надійшло від пенсіонерки з міста Курахове Наталії, яка має статус ВПО. Їй відновили виплати як внутрішньо переміщеній особі, але кошти перерахували лише за місяць, в який була написана заява. Жінка вважає, що їй мають компенсувати усі виплати з початку 2024 року. Переселенка поскаржилась, що жодного разу не отримувала гуманітарну допомогу.

Питання щодо виплат буде опрацьовано Департаментом соціального захисту облдержадміністрації, а гуманітарну допомогу заявниці надав “Міський центр допомоги”.

Нагадуємо, що мешканці Запорізької області можуть звернутися  на «гарячу лінію» ОДА за номером телефону: 0-800-503-508  Можна  написати і в чат-бот у Телеграм: @InfoProstirZPBot.